Widelec czy papierowa tuba?

Maj 24, 2023

Czy wiesz, że możesz wybrać między nawijaniem materiałów na widelec lub na papierowe tuby?

To zależy od tego, co chcesz zrobić z materiałami po zmierzeniu i nawinięciu. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci podjąć decyzję przy wyborze nawijarki.

Jeśli chcesz szybko i łatwo oddać materiały klientowi lub zapakować je do wysyłki, to widelec jest dla Ciebie. Widelec pozwala na nawijanie dowolnej ilości materiału bez potrzeby używania dodatkowych narzędzi. Po prostu nawijasz materiał na widelec, odcinasz go i gotowe. Jeśli chcesz przechowywać materiały lub wysyłać je w bezpieczny sposób, to papierowe tuby są lepszym rozwiązaniem. Papierowe tuby chronią materiały przed zagnieceniami i uszkodzeniami, jednak zajmuje to więcej czasu. Aby nawijać na papierowe tuby, potrzebujesz specjalnej korby ze stożkami (w zestawie), które trzymają papierową tubę na miejscu. Musisz też przykleić początek przewijanego materiału do tuby, całość zacisnąć stożkami i rozpocząć kręcenie korbą. Tuby muszą mieć średnicę wewnętrzną minimum 40 mm, a maksimum 70 mm – przy grubości ścianki minimum 3 mm. Przewijarka wyposażona jest w licznik, który mierzy materiał podczas kręcenia.

Widelec czy papierowa tuba? - nawijarka.pl

Możesz też wybrać przewijarkę wyposażoną w obie opcje i nawijać na widelec i na papierowe tuby jednocześnie. W ten sposób masz większą elastyczność i możesz dostosować się do różnych potrzeb klientów.

utworzone przez | Nawijarki